Sucha karma dla psów

Zdrowie i dobre samopoczucie naszych przyjaciół psów leży na sercu każdego kto opiekuje się czworonożnym pupilem. Właściwa, zdrowa dieta jest niezwykle ważna. Stanowi podstawę właściwej opieki i zapewnienia szczęśliwego życia naszym czworonożnym podopiecznym. Podobnie jak wszystkie inne istoty tylko zdrowe psy mogą być szczęśliwe.

Zapewnienie odpowiednio dobranej diety dla naszego pupila wcale nie jest takie proste. Co prawda półki w sklepach aż uginają się pod ciężarem różnego rodzaju karm dla psów co nie oznacza, że wybór jest prosty. Dokonanie tego właściwego naprawdę nie należy do łatwych zadań ale jest oczywiście możliwy.

Nie istnieje jedna, najlepsza, najlepiej zbilansowana i najzdrowsza karma dla psów, i nie zmienią tego nawet najbardziej przemyślane reklamy i triki reklamowe producentów.

Karmy Acana

Wybierając suchą karmę dla swojego pupila należy uwzględnić cały szereg kwestii, ze szczególnym uwzględnieniem indywidualnych potrzeb konkretnego psa. Podstawowym kryterium wydaje się być wiek psa. Podobnie jak ludzie tak i psy w zależności od etapu rozwoju, na którym się znajdują wykazują zupełnie inne zapotrzebowanie na określone składniki. Dlatego są karmy przeznaczone dla szczeniąt, psów dorosłych oraz psich seniorów. Odrębną grupę stanowią również suki w ciąży i w okresie laktacji oraz psy pracujące i psy sportowcy. Poza wiekiem istotne są również wielkość psa, poziom jego aktywności fizycznej, aktualne choroby czy alergie.

Właściwe dobrana sucha karma powinna zapewniać naszemu przyjacielowi wszystkie niezbędne składniki do właściwego wzrostu, rozwoju i funkcjonowania. Bardzo ważną kwestią jest również to by sucha karma po prostu smakowała naszemu psu. Nawet najlepiej zbilansowana karma nie spełni swojego zadania jeśli nie będzie chętnie zjadana przez naszego czworonożnego przyjaciela. Bardzo dobrym wyborem jest karma dla psa Wiejska Zagroda.

Dobra sucha karma dla psów powinna zawierać jak największy procent mięsa w swoim składzie i to mięsa wysokiej jakości oraz dodatkowo podrobów, powinna być uzupełniona o składniki mineralne oraz witaminy. Jak najmniejszy procent jej składu powinny stanowić wszelkiego rodzaju wypełniacze w postaci zbóż i kukurydzy. One nic nie wnoszą do diety psów pozwalają tylko producentom na obniżenie kosztów produkcji karmy zubożając ją w ten sposób. Dodatkowo wypełniacze psich karm powodują tylko zwiększenie zapotrzebowania u psów na wodę.

Jako, że nie chcemy Państwu narzucać swojego zdania i opinii na temat najlepszej suchej psiej karmy zapraszamy na stronę dogsbox.pl. Znajdziecie tam szeroki wybór karm suchych dla psów naszym zdaniem wartościowych i godnych zainteresowania. Jednak to Państwu pozostawiamy w tym zakresie wybór.