Meble w stylu angielskim – gdzie kupić?

W Polsce coraz bardziej popularne stają się zestawy asortymentu rodem z Włoch, Francji czy Japonii. Wśród przeróżnych kompozycji, rozmaitości stylistycznej a także wizualnej, ogromnym zainteresowaniem cieszą się komplety meblowe konstruowane na wzór angielski. Czym się wyróżnia tego rodzaju asortyment i jakie warto do niego dobrać dodatki? O tym nieco szerzej poniżej.

Szczególnie często spotkać można sklepy meblowe, które proponują w stylu angielskim elementy aranżacji pomieszczeń kuchennych. W gruncie rzeczy w grę wchodzi w tym przypadku zestawienie tradycyjnej klasyczności z nowoczesnością. Trochę nonszalancji, nieco niewyszukanej elegancji a zarazem zwyczajna schludność. Poza samym bogactwem licznych kształtów, form czy też odcieni kolorystycznych, wyróżnić można także istotną rolę dodatków. W standardowym salonie z elementami tej kategorii znajdziemy szereg serwetek, figurek, porcelanowych ozdóbek, szkatułek i wielu innych bibelotów, które mają gwarantować wytworność oraz jednocześnie ciepło i przytulność wnętrza.

W polskich domostwach tego rodzaju asortyment raczej się jednak nie zdarza tak pospolicie ja zwyczajne meble produkcji krajowej. Powodem tego jest zwłaszcza wygórowana cena, która sprawia, że aby zainwestować w tego typu komplet potrzebujemy spłukać się do suchej nitki, wykładając nierzadko nawet i kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dlatego mając na względzie aż takie wydatki, o wiele bardziej opłacalne z perspektywy finansowej jest zaopatrzenie się bezpośrednio w sklepach z meblami z odzysku. Swego rodzaju antykwariat z pewnością będzie miał dla nas coś, co będzie nas interesowało wizualnie oraz pasowało konkretnie do naszego domowego zacisza. Takie salony meblowe można odnaleźć w zasadzie w każdym większym mieście, lecz o nich nie jest aż tak głośno jak o renomowanych sklepach, gdzie narzucona jest wysoka marża. Warto natomiast poszperać nieco w Internecie, aby móc znaleźć antykwariat na naszą kieszeń. Poza tym, że dzięki takiej formie zakupów możemy nieco zredukować koszty, to dodatkowo warto także popatrzeć na tę kwestię pod względem estetyki, a mianowicie meble angielskie z drugiej ręki nie są modne, popularne i pospolite, a wręcz przeciwnie unikatowe, dlatego też nie ma możliwości, że w ten sam komplet wyposaży się ktokolwiek poza nami. Tym samym kuchnia czy pokój dzienny w formie angielskiej są zdecydowanie jedyne w swoim rodzaju i warto je posiąść chociażby z perspektywy niepowtarzalności aranżacji poszczególnych wnętrz naszego domowego zacisza.